Home / Wordpress Temaları / WordPress Tema Yapma Programı

WordPress Tema Yapma Programı

WordPress tüm dünyada en çok kullanılan site oluşturma platformudur. Kod bilgisine sahip olmayan kişilerin de kendi sitelerini kolayca kurabilmelerini sağlar. WordPress tema yapma programı kendiniz açtığınız wordpress site için kendi temanızı hazırlamanızı sağlayan bir programdır. Çeşitli kaynaklardan indirerek edinebileceğiniz program ile kolayca kendi şablonunuzu istediğiniz şekilde oluşturabiliyorsunuz. Türkçe dil ile desteklenen programın kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Biraz CSS bilgisi olan herkesin tema yapabileceği program kendi sitesini oluşturan WordPress kullanıcıları için büyük kolaylık sağlıyor. Sitenizi Fooder, header, sidebar gibi bölümlere ayırabilirsiniz. İstediğiniz şekilde menü ekleyebilir, arka planı düzenleyebilirsiniz. Yazı tipi renklerini istediğiniz şekilde ayarlayabilir, duyuru alanı oluşturabilirsiniz. Hazır bottun ve giflerden faydalanabilirsiniz.

WordPress Tema Yapma Programının Özellikleri

WordPress tema yapma programı divine elemente photoshop dosyası ile tema hazırlama olanağı sunar. Psd dosyalarını otomatik olarak wordpress temasına çevirebilme özelliğine sahiptir. Programı kullanabilmeniz için orta derece photoshop biliyor olmanız yeterli olur. CSS, Html, Xhtml gibi kod bilgilerini bilmeyen kişilerinde tema hazırlayabilmesini sağlar. Sayfa düzenini değiştirme, menü düzenleme, yazı tipi, renk ve boyutunu ayarlayabilme, arka plana resim ekleme ve renk verebilme, sayfalara kenarlık veya gölge ekleyebilme, dosya isimlerini değiştirebilme gibi birçok özelliğe sahip olan bir programdır. WordPress site için istenilen özelliklerde tema yapılabilmesini sağlar.

WordPress Tema Yapma Programı Avantajları

WordPress tema yapma programı pek çok avantaja sahiptir. Öncelikle siteniz için tema yaptırmak istediğinizde yüzlerce dolar para ödemeniz gerekirken bu program tamamen ücretsizdir. Kısa sürede kolay bir şekilde tema oluşturabilmenizi sağlar. Site teması oluşturma konusunda temel bilgiler ve destek sağlama konusunda oldukça iyidir. Sürekli yardım hizmeti ile yapamadığınız işlemler için yardım alma avantajı sunar. Diğer popüler içerik yönetim sistemleri için de tam destek sağlayan özelliktedir. Hızlı çalışabilmeniz için optimize edilmiş kodlardan oluşan bir sisteme sahiptir. W3C uyumu da bulunan program sınırsız özgürlük imkânı sağlar. Seo dostu bir site tasarımı yapabilmenizi sağlayarak sitenizin arama motorlarında hızla görüntülenmesine ve yükselmesine yardımcı olur.

Yazımıza oy vererek destek olun.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress Domain Alma

About editor

Check Also

WordPress İle Yapılmış Siteler

WordPress, internet sitesi kurmak ve yönetmek için kullanılır. WordPress sayesinde kodlama bilgisine gerek kalmadan internet ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir