Home / Wordpress SEO Eklentileri / WordPress Site Adı Değiştirme

WordPress Site Adı Değiştirme

Site isimleri zaman zaman değiştirilir. Buna sebep olan çeşitli faktörler vardır. Ancak bunlar hep isteğe bağlı olan unsurlar arasında yer alır. Site adı değiştirilirken dikkatli olmak gerekir. Her konuyu detaylı bir şekilde incelemek gerekir. Çünkü değiştirme bir nevi taşıma anlamına da gelir. Site adı değiştirme için verilerin korunması, düzgün bir şekilde yeniden kullanıma sunulması gibi pek çok işlem de yapılır. WordPress site adı değiştirme işlemi yapılmadan önce bir yedekleme yapmak gerekebilir. Yedekleme ile herhangi bir dosyaya zarar gelmesi önlenir. Bunun için ilk olarak internet sitesi verileri güvenli bir şekilde yedeklenir. Yedekleme ile internet sitesinde herhangi bir sorun olması durumunda verilerin korunması sağlanır.

Site Adı Değişim İşlemleri

Site isimleri değişimi ile için belirli işlemlerin yapılması gerekir. WordPress site adlarının değişim işleminden önce yapılan yedekleme, işleme başlarken çok etkili olur. Yedeklenen veriler, site adı değişimi için yeni domaine yüklenmelidir. Yükleme sonrasında ise veritabanı için bir kullanıcı adı ve şifre ile hesap kurmak gerekir. Hesap kurulduktan sonra ise wp-config. php dosyasına yazılır. Bu işlemden sonra da site adı değişikliği için yapılması gerekenler vardır. Bunlardan en önemlisi ise yeni domaini, veritabanında bulunan eski ve kullanılmayan linkler ile değiştirmek olur. WordPress site adı değiştirme bu kadar detaylı ve uğraş gerektiren önemli bir işlemdir.

Site Adı Değiştirme Zaman Gerekir?

Domain, linklerle değişince artık siteye yeni adı ile girmek mümkün hale gelir. Ancak yine de konular tam olarak açılmaz. Bunun için ise birkaç ufak ve önemli işlem yapılır. Sonra da site ile birlikte konulara da giriş yapılır. Site adı değişimi için veriler baya bir işlem görür. Her şey tamam olduktan sonra bir de 301 yönlendirmesi yapmak gerekir. Böylece bütün işlemler tamamlanır ve site adı değişir. WordPress sistemi ile birlikte çok sayıda internet sitesi kurmak mümkün hale gelir. Bu siteler için isim değişikliği işlemleri yapılabilir. Bütün işlemler bittikten sonra da bir 301 yönlendirmesi yapılır. Böylece istenildiği gibi site adı değiştirilmiş olur. Site yeni adı ile içerik üretmeye devam eder.

Yazımıza oy vererek destek olun.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress İçin Hosting

About editor

Check Also

WordPress Nasıl Kurulur

Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok noktasında en çok tercih edilen internet sitesi alt yapısı WordPress ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir