Home / Wordpress SEO Eklentileri / WordPress Nasıl Kurulur

WordPress Nasıl Kurulur

Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok noktasında en çok tercih edilen internet sitesi alt yapısı WordPress olarak kabul edilmektedir. WordPress kurulumu hem kolay hem de oldukça pratiktir. WordPress kurulumu öncesinde dikkat etmeniz gereken ve bilmeniz gereken birkaç önemli detayı bulunmaktadır. Kurulum öncesinde Host ve alan adı almanız gerekiyor. Bunu alırken küçük bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bunu kredi kartınızı kullanarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelilk güvenli ödeme seçeneği ile sorun yaşamadan ödemenizi gerçekleştirerek istediğiniz alan adı ve host aynı anda satın alabilirsiniz. Bunları satın aldıktan sonra ise wordpress nasıl kurulur için bilmeniz gereken detayları internetten araştırarak ulaşabilirsiniz.

Web Sitesinin Kalitesi Neden Önemlidir

Kullanıcı ve ziyaretçi için site tasarımı ve özellikleri oldukça önemlidir. Bu kapsamda ziyaretçi siteye girdiğinde şık tasarım ve kolay kullanım imkanı sunan menü aramaktadır. Siz de ziyaretçinin beklentisini karşılayan web sitesine sahip olmak için web sitesi yapımından tercih edeceğiniz wordpress nasıl kurulur konusunda araştırma yaparak kısa sürede profesyonel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Panel Girişi Yaparak Kurulumu Gerçekleştirebilirsiniz

WordPress kurulum yaparken C paneli bunu gerçekleştirebilirsiniz. Panele giriş yaptıktan sonra yazılım sekmesinin altında yer alan kısmı tıklayarak giriş yapmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda karşınıza çıkacak alandan WordPress seçmeniz gerekiyor. Bu alanı tıkladıktan sonra ise yükle demeniz gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan halanaı eksiksiz doldurmanız yeterlidir. Bu konuda internet üzerinden yapacağınız küçük bir araştırma öyle protokol seçiminden tutunda domain ve yüklemeniz ne kadar birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. WordPress ile site kurulumu gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

WordPress İle Site Kurulumu

WordPress kurulumu oldukça kolay olup günümüzde birçok kişiye WordPress ile web sitesi kurulumu gerçekleştirmektedir. Siz de eğer kendinize bir site kurmak isterseniz, bu konuda birçok video ve makale okuyabilir, kurulum için atmanız gereken adımlar detaylı şekilde öğrenerek gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzün site yapımında en çok tercih edilen platformu olan WordPress ile site kurulumunu yaparak siz de istediğiniz temaya sahip web sitesinin kurulumunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli öğretici videoları izleyerek ve takip ederek eksiklerinizi kısa sürede tamamlayarak harika web sitesi yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress İçin Hosting

 

Yazımıza oy vererek destek olun.

Bir önceki yazımız olan WordPress Live Chat başlıklı içeriğimiz WordPress Live Chat hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

WordPress Nedir?

WordPress genel kavramlarıyla içerik yönetim sistemi olarak adlandırılmaktadır. Web sayfası tasarlamak isteyen kişiler anahtar kelime ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir