Home / Wordpress Temaları / WordPress İndirme Teması

WordPress İndirme Teması

WordPress, sitenizin güzelliğini göz önüne sermenizi sağlayan tema programıdır. WordPress indirme teması sitenizi güzelleştirerek daha çok kullanıcı çekmenizi sağlar. WordPress sitenizi güzelleştirmekle kalmaz aynı zamanda arama motorlarındaki puanınızı arttırır.

WordPress İndirme Teması Nasıl Kullanılır?

Bir sayfa açtıktan sonra wordpress indirme temasını kurarak sayfanızın tasarımını oluşturuyorsunuz. WordPress programını kullanmak oldukça basittir. Excell programını kullanmayı biliyorsanız WordPress programını kullanmakta da hiç zorlanmazsınız.

WordPress İndirme Teması Nasıl Kurulur?

  • WordPress programına giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan adamın menüsünden Görünüm > Temalar sekmesine tıklayın.
  • Karşılaştığınız sayfada ekranın üst kısmında Yeni > Ekle butonuna basarak WordPress indirme temasının sizlere sunmuş olduğu ücretsiz temalardan faydalanabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan ücretsiz temalardan herhangi birini seçerek sayfanızda nasıl durduğunu görebilmek için Ön izleme yapabilirsiniz.
  • Sayfanızda güzel duran temayı beğendikten sonra Kur butonuna basarak sayfanızın temasını oluşturabilirsiniz.
  • Eğer wordpress indirme temasının ücretsiz temalarını beğenmediyseniz ücretli temalarını da inceleyebilirsiniz. Unutmayın ki sayfanızın teması ne kadar güzel olursa o kadar çok kullanıcı çekersiniz ve ilerleyen zamanlarda daha fazla para kazanırsınız.

Sonraki İşlemler

Sayfa temanızı kurduktan sonra kesinlikle bu temayı değiştirmeyin. Çünkü sitenizin kullanıcıları sayfanızın düzenine alıştıktan sonra başka bir temayla karşılaşırsa bu durumdan hoşnut kalmaz. Bu sebepten dolayı sayfa temanızı kurmadan önce ücretli ve ücretsiz tüm temaları inceleyin ve ona göre karar verin. Seçmiş olduğunuz ücretli veya ücretsiz temaların kullanımı da oldukça kolaydır. Seçtiğiniz temayı nasıl kullanacağınızı tema yazarı ayrıntılı bir şekilde anlatır.

Tema Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Site çalışmaları esnasında tema seçimi büyük bir önem gerektiriyor. Bu temaların seçilmesi için aşağıdaki konulara dikkat edilmesinde yarar vardır. Bunlar;

  • Temanın hızlı olduğundan emin olmalısınız. Temanızı kurarken hızlı olmasına dikkat etmelisiniz aksi takdirde daha sonra hızlı temaya geçiş yapmak istediğinizde çok zor bir süreçten geçersiniz.
  • Tarayıcı uyumluluğunu kontrol edin. Mesela, tema seçerken temanızın İnternet Explorer ile uyumlu olmasına özen verin. Aksi takdirde İnternet Explorer kullanıcıları temanızdan faydalanamaz.
  • Sayfa isminize uygun bir tema seçmelisiniz. Örneğin sayfa içerikleri bayan aksesuarlardan oluşuyorsa temanız da sayfa içeriğini tamamlamalıdır.
  • Hem kendiniz için hem de kullanıcılarınız için kullanımı kolay bir tema seçmelisiniz.
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress Domain Değiştirme
Yazımıza oy vererek destek olun.

Bir önceki yazımız olan WordPress Tema Yapma Programı başlıklı içeriğimiz tema, WordPress Tema Yapma ve WordPress Tema Yapma Programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

WordPress İle Yapılmış Siteler

WordPress, internet sitesi kurmak ve yönetmek için kullanılır. WordPress sayesinde kodlama bilgisine gerek kalmadan internet ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir