Home / SEO Blog / WordPress Domain Yönlendirme

WordPress Domain Yönlendirme

WordPress, internet siteleri için en kullanışlı ve en etkili olan servisler arasında bulunur. Bu servis aracılığı ile web siteleri tamamen kontrol edilebilir. WordPress sisteminin eklentileri ile birlikte ise daha gelişmiş ve daha kaliteli bir web adresi ortaya konur. Web adresleri için ihtiyaç duyulan önemli işlemlerden biri de domain yönlendirmedir. Domain yönlendirme temel olarak siteye gelen ziyaretçilerin yeni adrese aktarılmasını sağlayan bir işlemdir. Bu işlemler ile siteye giren fakat istediği içerik detayını göremeyen insanlar yeni ve güncel olan adrese yönlendirilir. WordPress tarafından sunulan imkânlar ile de domain yönlendirme işlemi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılıyor. Gerekli işlemler sorunsuz bir şekilde yapıldığı takdirde WordPress domain yönlendirme kusursuz bir şekilde bitirilir.

Domain Yönlendirme Neden Yapılır?

Farklı sitelere yönelik olan yönlendirmeler ile ziyaretçinin istenilen web adresine girmesi sağlanır. Bu da domain yönlendirme yapılarak gerçekleşir. Bir internet sitesi sahibi aynı zamanda domain sahibi de olur. Var olan bu domainde de çok sayıda WordPress sayfası bulunabilir. Bu sayfaların farklı sayfalara yönlendirilmesi mümkündür. Bunu sağlayan işleme domain yönlendirme denir. Domain yönlendirme yapılarak sayfaların farklı sitelere yönlendirilmesi sağlanır. WordPress sistemi tarafından bu işlemi yapabilmek adına önemli bir özellik sunulur. Bu özellik ile domain yönlendirmek için fazla vakit kaybedilmez. Yönlendirme için WordPress’in özelliğini kullanmak yeterli olur.

WordPress Domain Yönlendirme Nasıl Yapılır?

WordPress servisinin fonksiyonları sayesinde domain yönlendirme işlemi çok rahat bir şekilde yapılır. Bunun için wp_redirect denilen özelliğine yararlanılır. Bu özellik ile WordPress domain yönlendirme normalden daha hızlı ve daha basit şekilde yapılan bir işlem haline gelir. WordPress’in function. php dosyasında düzenlemeler yapmak, domain yönlendirme işlemini sağlar. Bu dosya içinde yapılacak düzenlemelere dikkat edilmelidir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Etkili Tanıtım Yazısı Yazma İpuçları

Domain Yönlendirme Ne Kadar Sürer?

WordPress sisteminin özellikleri sayesinde domain yönlendirmek sanıldığı kadar zor ve uğraş gerektiren bir iş olmaz. Ancak yine de belirli bir bilgi gerektirir. Bu işlemin ne kadar süreceği, yönlendirme yapan kişiye bağlıdır. Yönlendirme ile web sayfasının başka bir siteye direkt olarak yönlendirme yapması mümkündür.

Yazımıza oy vererek destek olun.

Bir önceki yazımız olan Blogger Seo Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz blogger seo nasıl yapılır, SEO ve sep yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Olmazsa Olmaz Site İçi SEO Kuralları

Olmazsa Olmaz Site İçi SEO Kuralları

Olmazsa olmaz Site İçi SEO kuralları ile arama motorlarına tam optimizeli web sayfaları oluşturabilirsiniz. Arama sonuçlarındaki sıralamanızı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir