Home / Wordpress Temaları / WordPress Domain Değiştirme

WordPress Domain Değiştirme

Uzun süre yazdıktan sonra ne yazık ki alan adı değişikliği indeks kaybına ve sıralamalarda yerinizden olmanıza, ziyaret edenleriniz için sıkıntılı bir durumla karşılaşmasına sebep olabilmektedir. Hiç de kolay gözükmeyen bu yöntemi başarılı bir şekilde yaparak wordpress domain değiştirme programının üstesinden gelinmesi için profesyonel bir ekipten destek alınması fayda sağlamaktadır. Sıfır sorun ile bu işi başarmak için öncelikle FTP hesabınızda yer alan dosyalarınızın bir yedeğini almalısınız. CuteFTP ve Filezilla adındaki aracı programlar bu iş için profesyonel yazılımlardır. Dosyalarınızın yedeğini bu yazılımlarla kolayca alabilirsiniz. Günümüzde teknolojinin tüm imkânlarından faydalanmak için internetin gücünden etkili bir şekilde destek almalısınız. Tüm bu işlemler için yeni domain alanınızı, ns server ayarları yaparak tescil ettiğinize göre yaşanacak kayıpları tamamen engellemiş ve işleminizi hata yapmadan değiştirebilirsiniz.

WordPress Domain Nasıl Değiştirilebilir?

Tüm bu işlemleri başarıyla gerçekleştirdiyseniz yeni kayıt açtığınız domainizin CPanel dosyasına giriş yaparak veri tabanına ait bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.  WordPress domain değiştirme sonlara doğru basit gibi görünse de konusunda daha detaylı bir işlem yapılması gerekiyor. PhpMyAdmin kullanıcı adıyla CPanele giriş yaparak buradaki veri tabanınızı dışa aktar yapıp sonrasında yeni adımızla tekrar içe aktar diyerek yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Yükleme tamamlandıktan sonra FTP hesabınızdaki yedeklediğiniz dosyaları bu alana taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Veri tabanını kurmak ve verileri buraya aktarmakta sorun yaşamak istemiyorsanız internetin gücünü kullanarak profesyonelleşen bir ekip destek almak her zaman sizleri bir adım öne taşıyacaktır.

Yeni Alan Adınızı Değiştirdiğinizde Tüm Sorguların Açılması

Yeni alan adınızda bulunan eski dosyalarda yer alan bilgileri düzeltmelisiniz. Vp.config.php dosyası yeni alan adınızda yer almamalıdır. Eğer bu yüklemeyi yardım almadan kendiniz yapmak istiyorsanız her şeyi sırasıyla yapmanız, hiçbir eski dosyayı atlamamanız gerekiyor. Öncelikle eski domaini üzerinden yeni veri tabanında ki kullanıcı isminizle yani PhpMyAdmin’le sorgu çalıştırarak ters giden bir şeyin olup olmadığı kesinleşmelidir. Karşınıza çıkan tüm sorguları hiçbir engelle karşılaşmadan ilerletebiliyorsanız yeni alan adınız üzerinden oluşturduğunuz blog sayfasına giriş yapabildiğinizi görebileceksiniz. Google üzerindeki indeksleriniz hala eski alan adınızla karşınıza çıkıyorsa 301 yönlendirmesi yaparak yeni alan adınızı aktifleştirdiğinizi görebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress Tema Yapma Programı

 

Yazımıza oy vererek destek olun.

Bir önceki yazımız olan WordPress Domain Alma başlıklı içeriğimiz WordPress Domain Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

WordPress İndirme Teması

WordPress, sitenizin güzelliğini göz önüne sermenizi sağlayan tema programıdır. WordPress indirme teması sitenizi güzelleştirerek daha ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir