Home / SEO Blog / Blogger Seo Nasıl Yapılır?

Blogger Seo Nasıl Yapılır?

Seo kelimesi İngilizceden gelmekte ve search engine optimization kelimelerinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Genel olarak internette yapılması gereken işlerin düzene koyulmasını anlatan bu terim,   web sitelerini daha kolay bir şekilde tarayan bir kriter düzenlemesidir.

Seo Kullanımının Önemi

Seo, söz konusu web sitesi ile ilgili olarak yapılacak tüm iyileştirme çalışmalarına verilen genel bir isimdir. Kullanılacak seo o web sitesi Google sıralamasında daha üst sıralara çıkmaktadır.

Seo sayesinde kullanıcı sayısı artar, siteye sağlanan geri dönüşler yükselir, sitenin bütün değerleri korunur, sitenin reklam performansı yükselir.

Normal seo böyle iken blogger seo nasıl yapılır konusuna ilişkin bilgiler de alt metinde yer almaktadır.

Kalıcı Bağlantınızı Sağlayın

Öncelik olarak blogların kalıcı url bağlantıları büyük önem taşımaktadır. Blog yazımı sırasında sistem otomatik olarak link oluşturur ve bunu düzenleme seçeneğiniz mevcuttur. Kalıcı bağlantılar kısmından kelimeleri kendiniz belirleyerek bağlantınızı sağlamlaştırabilirsiniz.

Anahtar Kelimelerinize Dikkat Edin

Blog sayfanızın anahtar kelime yoğunluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Google da üst sıralarda yer almanızı sağlayan anahtar kelime sayınızın yoğun olması gerekiyor. Makaleleri başlıklarınıza göre ayarlarsanız anahtar kelime kullanımınız kolaylaşacaktır.

Google Listesindeki Görünür Başlığınıza Önem Verin

Arama sırasında siteniz en üst sırada görünse bile komple sayfanız görünmez. Kullanıcıya bir veya iki sıra ön görünüm yansır. Bu görünümde hangi metinlerin yansıdığı oldukça önemlidir. Yapılması önerilen ise önce sitenizin ismi sonrasında yazınızın başlığının görülmesi şeklidir. Sayfanızı buna göre ayarlamanız gerekir.

Görsellerinize Açıklama Ekleyin

Paylaştığınız resimler tek başlarına arama motorlarına giremez. Resimlerin altına metin eklediğiniz taktirde resimleriniz görünür olabilir. Görseli eklerken alt kısmında yer alan özellik kutusuna yazılacak birkaç anahtar kelime ile resim yüklenebilir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress Seo Ayarları

Blog Seoda Meta Tagların Önemi

Blog seo nasıl yapılır konusunda belki de en önemli konu meta tagların eklenmesidir. Meta taglar blog seoların en önemli kısımları olup mutlaka eklenmesi gerekmektedir. Bu taglar sayesinde kullanıcı Google da arama yaptığında sitemize ait bilgiler kullanıcıya gösterilir. Bu nedenle bu taglar özenle seçilerek yazılmalı ve kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Blogda bulunan temalar kısmına girildikten sonra HTML düzenle butonuna girilir. Bu kod kutusundan control ve f tuşlarına birlikte basılarak kod arama kutusu açılır. Açılan bu kutuya  yazılması gereken kod yazılarak kayıt işlemi yapılır.

Bu nokta da uygulanacak çok fazla sayıda kod bulunmaktadır. Bu kodların işlevleri araştırılmalı ve işe yarayabilecek kodlar seçildikten sonra aynı bölmeden sayfaya eklenmelidir.

 

Yazımıza oy vererek destek olun.

Bir önceki SEO içeriğimiz olan 2019 Güncel Sosyal İmleme Siteleri başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

About editor

Check Also

Olmazsa Olmaz Site İçi SEO Kuralları

Olmazsa Olmaz Site İçi SEO Kuralları

Olmazsa olmaz Site İçi SEO kuralları ile arama motorlarına tam optimizeli web sayfaları oluşturabilirsiniz. Arama sonuçlarındaki sıralamanızı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir