Home / Web Tasarım / Blog Nasıl Açılır?

Blog Nasıl Açılır?

Blog nasıl açılır? Sorusunun cevabı, sanıldığının aksine, o kadar zor olmadığını belirtmek yerinde olur. Uygun yönlendirmeler ve eğitici videolarla, birkaç adımda kolaylıkla yapılabilecektir.

Blog Açma Yöntemleri

En kısa sürede blog nasıl açılır? Diyenler için, birkaç adımda blog açma yöntemlerini açıklamakta fayda var:

Öncelikle, hangi konuda blog açılacağına karar vermek yerinde olur. Buna etken, ilgi alanları, hobiler, yetenek ve meslekler olmalıdır. Platform seçiminin ardından, alan adı ile hosting hizmeti almak gelir. Bunun için, en profesyonel hizmeti sunan, hosting firması ile anlaşmak gerekir. WordPress kurma aşamasını, blog sayfasının tasarımı takip eder.

Blog açma konusunda, önemli bir nokta da seçilen konuların, birbirini tamamlar nitelikte olması gerektiğidir. Bu konu, takipçi sayısını arttırmak açısından, önem taşır. SEO odaklı yaklaşımda, sürekli anahtar kelimelerle başlayan yazılar, arama çubuğunda siteyi, üst sıraya çıkaracaktır. Aynı kişinin, bir konu hakkında, farklı içeriklerle yazmış olduğu konuların tercih edilmesi, bu yüzden önemlidir.

Bundan sonraki aşama ise, platform seçimidir. WordPress.org, wordpress.com, blogger şeklinde blog kurma seçenekleri yer alır.

Web sitesi kurmak isteyenler için tercih, wordpress kullanımından yana olmalıdır. WordPress kullanımı için, zor bir program olmadığı söylenebilir. Blog kurmak için tercih edilen, ücretsiz blog platformları olmamalıdır.  Ekonomik sebeplerden ötürü, ücretsiz platformlar seçilse bile, kullanan kişi için hiçbir getirisi olmayacaktır. Çünkü reklam girişleri için bu platformlar, uygun alt yapıyı sunamayacaklardır. Dolayısıyla, uzun vadede blog üzerinden gelir temin etmek zorlaşır. WordPress.org üzerinden blog açmak her bakımdan mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Kişiyi ya da ürünü anımsatan isim konulduktan sonra uzantısı gelecektir.

Kimler Blog Açabilir?

Ticari maksatlı açılabildiği gibi hobi olarak ta blog açmak mümkündür. Birçok ünlü marka, mağaza, blog açarak, hizmet ve ürün tanıtımını yapabilmektedir. Ayrıca dizi ve filmlerin tanıtımına hizmet eden, beyaz perde blogları da bulunur. Hobi maksatlı yazı yazanların kurduğu bloglar da bir hayli fazladır. Bu kişiler için, tanıtım önemlidir. Takipçi sayısı arttıkça, bilinirlik te artacaktır. İleride kitap çıkarmak isteyen kişiler için, bu şekilde önceden yapılmış reklamların önemi büyüktür.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Web Tasarım Uygulama Sınavı

 

Yazımıza oy vererek destek olun.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Destekli Reklam Ve Tasarım başlıklı içeriğimiz Bilgisayar Destekli Reklam Ve Tasarım ve web tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Web Tasarım Firmaları

Günümüzde web tasarım giderek daha çok önem kazanmaya başlamıştır. Kullanıcı dostu ve arama motorlarının istediği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir