Home / Web Tasarım / Backlink Analiz Araçları

Backlink Analiz Araçları

Ücretsiz bir seo aracı olan backlink analiz araçları, sitenizi pagerank değeri daha yüksek olan web sitelerine yönlendirir. Bu sayede de sayfanıza gelen ziyaretçi sayısı artar. Bu hizmetin diğer backlink hizmetlerinden farkı, daima yüksek pageranklı sitelere yönlendirme yapılmasıdır. Yani sürekli gelen güncellemeler ile pagerankı yüksek siteler sürekli güncel tutulmakta ve yönlendirmeler doğru bir şekilde yapılmaktadır. Sonuç olarak herhangi bir spam durumu meydana gelmez. Bu yöntem sayesinde hem sitenize yeni backlinkler oluşturulur hem de siteniz Google da düzenli bir dizinlemeye olanak sağlar.

Backlink Analiz Araçları Nasıl Kullanılır?

Backlink analiz araçlarını kullanmak oldukça basit ve kolaydır. Belirtilen kutucuğa sitenizin ismini girmeniz ve onayla butonuna basmanız yeterli olacaktır. Son derece hızlı bir şekilde işleyen bu sistem kısa sürede sonuç verecek ve sitenizin linki çok kısa bir sürede pagerankı yüksek sitelere eklenecektir. Hizmet sağlayıcısına göre hızın değiştiği backlink analiz sistemlerinde bazı yönetici panellerinde yavaş bir şekilde hizmet vermektedir.

Backlink İle Ziyaretçi Sayınızı Artırın

Backlinkler siteniz ile diğer siteler arasında köprü görevinde olsa da internet uzmanları tarafından eleştirilere maruz kalmaktadır. Yeni kullanıcılar ile internetin eski uzman kullanıcıları sürekli bu yöntem yüzünden tartışma içerisindedirler.

Backlink analizleri sitenizin gelişmesi için çalışır ve aktif olduğu süre boyunca sitenizi daima bir adım ileri taşır.  Bu nedenle özellikle ticaret yapan firmalar internet sitelerini farklı anahtar kelimeler ile birlikte backlink analiz yapan firmalara verirler.

Sahip olduğunuz sitenin backlinkleri ne kadar sağlamsa sayfanızın googledaki yeri bir o kadar yukarıda olacaktır. Google ve diğer arama motorları, arama listelerini düzenlerken daima bu backlinklerin kalite derecesine bakarlar. Öncelik tabi ki de kaliteli yapıdaki backlinklere verilir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Web Tasarım Ve Kodlama

Bu nedenledir ki bütün webmasterlar için backlinklerin önemi oldukça büyüktür.

Konuyla alakası olmayan backlinkler Google ve diğer tarayıcıların en büyük düşmanıdır. Bu tarz rastlantılarda backlinkleri kırarlar ve buda sitenin en alt sıralara gerilemesine neden olur.

Site sahiplerinin bu tür anlamsız backlinkler kullanmaması için backlink analiz eden araç ve sistemler geliştirilmiştir. Bu geliştirilen sistem araçları sayesinde ise kullanılması gereken backlinkler tanıtılmakta ve doğru seçenekler ile ilerlenmesi sağlanmaktadır. Site sahipleri  bulunan kaliteli backlinkler ile sitelerini geliştirmekte ve daha geniş kitlelere erişim sağlayabilmektedir.

 

Backlink Analiz Araçları
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Ankara Web Tasarım Şirketleri başlıklı içeriğimiz Ankara Web Tasarım Şirketleri ve web tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Web Tasarım Firmaları

Günümüzde web tasarım giderek daha çok önem kazanmaya başlamıştır. Kullanıcı dostu ve arama motorlarının istediği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir