Home / Film & Dizi / Aşk-ı Memnu Nasıl Bir Dizidir

Aşk-ı Memnu Nasıl Bir Dizidir

Aşk-ı Memnu, Belki de akıllamızda en çok kalmış dizilerden bir tanesidir. Dizi her ne kadar ihanetle dolu olsa da gerçek bir aşka da kucak açmaktadır. Aşk-ı Memnu 2008 yılında Kanal D kanalında yayına başlamıştır ve ne yazık ki 2010 yılında 79. bölümle final yaptılar. Dizi 2 sezon sürmüştür yapımcısı Kerem Çatay, yönetmeni Hilal Saral’dır. Aşk-ı Memnu bir kitaptan alınmıştır. Kitabın yazarı Halid Ziya Uşaklıgil’dir. Diziyle aynı adı taşıyan Aşk-ı Memnu kitabı dizi haline çevirilmiştir. Aşk-ı Memnu Bihter, Behlül ve Adnan bey arasında yaşanan aşk üçgenini anlatmaktadır.

Evlilik Başlıyor

Adnan bey, hatrı sayılır bir zenginliğe sahiptir. Eski eşi İnci vefat edince Bülent ve Nihal adındaki iki çocuğuyla yaşamaya başlar. Bir zaman sonra yalnızlıktan sıkılan Adnan bey evlenmek ister. Aradığı eşi bulmuştur fakat kendisinden oldukça küçük olan Bihterdir. Adnan bey’in manevi yeğeni Behlül birden bire Bihterle aşk yaşamaya başlar. Adnan beyi aldatmışlardır. Dizide birçok usta isim yer almaktadır. Adnan bey’i Selçuk Yöntem, Behlül’ü Kıvanç Tatlıtuğ, Bihteri ise Beren Saat oynamaktadır.

Aşk-ı Memnu bir zamanların fenomen dizilerinden bir tanesidir. Gerek senaryosu gerek oyunculuklarıyla hafızalardan hala silinmemiştir. Dizide her ne kadar ihanet olsa da gerçek bir aşkı görmekte mümkündür. Dizinin eğlenceli yanları da çoktur aile içerisindeki espriler gayet hoş ve eğlencelidir.

Aşk-ı Memnu Nasıl Bir Dizidir
1 (20%) 1 vote

Bir önceki SEO içeriğimiz olan Arrow dizisi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Bez Bebek Nasıl Bir Dizidir

About editor

Check Also

Bez Bebek Nasıl Bir Dizidir

Bez Bebek, özellikle çocuklar ve gençler tarafından çok sevilmiştir. Hikaye ayrı bir dünyada yani Oyuncaklar ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir